KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12088024
*
nr 1208 8024
Palle Nielsen
(1920-2000), Danmark
Träsnitt, ET, -74,18x22
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2018
kl 19:59:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 17:03:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Palle Nielsen
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.
Läs mer om Palle Nielsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt etsningar europa grafik linoleumsnitt norden palle nielsen skandinavien skandinavisk träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:55
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:13
*
Palle Nielsen
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.
Läs mer om Palle Nielsen
nr 1208 8024
Palle Nielsen
(1920-2000), Danmark
Träsnitt, ET, -74,18x22
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 17:03:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Palle Nielsen
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.Läs mer om Palle Nielsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt etsningar europa grafik linoleumsnitt norden palle nielsen skandinavien skandinavisk träsnitt
-
3193 Träsnitt
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:55 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:13